Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza
MENU STRONY
Nasza szkoła
  STRONA GŁÓWNA
  REKRUTACJA
  HISTORIA SZKOŁY
  LOKALIZACJA
  NAUCZYCIELE
  UCZNIOWIE
  GALERIA
  BAZA ZADAŃ
  PROJEKT EDUKACYJNY
  DORADCA ZAWODOWY

Informacje
  PRAWO SZKOLNE
  PLAN LEKCJI
  PODRĘCZNIKI
  KALENDARZ
  ZAJĘCIA DODATKOWE
  KONKURSY
  IMPREZY
  DIAGNOZY
  WYCIECZKI
  DZIAŁANIA INTEGRACYJNE
  KONTAKT
  REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH
  SZUKAJ

Zainteresowania
  E-TWINNING
  WYMIANY MIĘDZYNARODOWE

Graffiti
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Katarzyna Antonowicz

Miła nauka


Kiedy dowiedzieliśmy się o wymianie polsko-niemieckiej, pomyśleliśmy "Chcę wziąć w tym udział!". Po dwóch dniach zostali nam przydzieleni niemieccy partnerzy. Zaskakiwały nas egzotycznie brzmiące imiona i nazwiska, które często wprowadzały nas w błąd. Problem sprawiało nam rozszyfrowanie płci naszych nowych kolegów i koleżanek. W tej niepewności trwaliśmy aż do dnia ich przyjazdu.
Dnia 14 maja 2008 r. pod Gimnazjum nr 2 imienia Adama Mickiewicza podjechał "wesoły" autobus. Niektórzy z nas bali się tego spotkania, inni cieszyli się na nie, ale na pewno wszyscy nie mogli się go doczekać. Nareszcie mogliśmy się spotkać! Nasze pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Niektórych z nas zdziwił ich odmienny od naszego wygląd, gdyż nie wszyscy świadomi byli, że dzisiaj Niemcy są tak kosmopolityczne. Słuchając ich rozmów, staraliśmy się rozpoznać ich imiona.
Po spędzonym razem dniu pełnym niesamowitych wrażeń nasze obawy rozwiały się. Nie chcieliśmy aby ten dzień tak szybko się skończył. Wkrótce czekała nas kolejna dawka niesamowitych wrażeń. Najciekawsze było dopiero przed nami.
Następny dzień był już zaplanowany. Cała grupa wyjechała wspólnie do Pniewa zwiedzać Międzyrzecki Rejon Umocniony. Wycieczka bardzo sie spodobał naszym gościom i nam. Pokazaliśmy im także ruiny zamku międzyrzeckiego, pomniki przyrody, wieżę ciśnień starą i nową i halę widowiskowo-sportową oraz inwestycje, które powstają na terenie naszego miasta.
Po długim spacerze nasze panie zaproponowały działanie w grupach. Tematem prac plastycznych było: "Klimat, energia, oszczędność".
Następnie około godziny 17:00 pojechaliśmy całym autobusem nad jezioro Głębokie. Tam przez całe popołudnie bawiliśmy się, graliśmy w piłkę i spacerowaliśmy. Wieczorem mieliśmy ognisko pyszne kiełbaski. Wszyscy świetnie się bawili. Nikt nie chciał opuścić tego miejsca. Tak ekscytujący dzień zakończyliśmy dyskoteka i karaoke.
Piątek. Dzień wyjazdu naszych nowych przyjaciół. Po powrocie z Głębokiego oraz wspólnie zjedzonym obiedzie nadszedł czas na pożegnania. Pani Asia Kozakiewicz i Pani Beata Stachurska zaplanowały wystawę plakatów. Zaproszeni na podsumowanie projektu goście mogli podziwiać nasze prace i oglądać zdjęcia ze wspólnych wypraw.
Tak bardzo podobało się tu naszym gościom, że chcieli zostać jeden dzień dłużej. Niestety trzeba było się rozstać. Żegnaliśmy się z żalem. To niesamowite, że w przeciągu trzech dni można się tak zaprzyjaźnić. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Mamy nadzieję, że to już niedługo.

Katarzyna Antonowicz kl. II d
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
WIRTUALNY SPACER
WIRTUALNY SPACER
Reklama

KARMIMY PSIAKI

SZKOŁA Z KLASĄ

Szkoła bezpiecznego internetu

Dziennik LIBRUS

Góra Grosza

e-Twinning

Gimnazjum nr 2

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion

PNWM

Najlepszy darmowy CMS

PRO EUROPA VIADRINA

Międzyrzecz

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

SPONSOR MATUSZCZAK

SPONSOR SGB

Spielbau - Partner

MISATO PARTNERSKIE BAD FREIENWALDE

SPONSOR PIZZERIA MAFIA

SPONSOR EWE

MOK

FIRMA USŁUGOWA MENTOR

PIEKARNIA ROJEK

Heidecke Bud-Drew-Bauelemente Sp. z o.o.

Cytat..
"Marnosc nad marnosciami i wszystko marnosc" - KOHELET
Flash Zegar
WARTO CZYTAĆ


Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Uruchomiono 04.12.2008 przez Bzycerz