Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza
MENU STRONY
Nasza szkoła
  STRONA GŁÓWNA
  REKRUTACJA
  HISTORIA SZKOŁY
  LOKALIZACJA
  NAUCZYCIELE
  UCZNIOWIE
  GALERIA
  BAZA ZADAŃ
  PROJEKT EDUKACYJNY
  DORADCA ZAWODOWY

Informacje
  PRAWO SZKOLNE
  PLAN LEKCJI
  e-Lista podręczników
  PODRĘCZNIKI
  KALENDARZ
  ZAJĘCIA DODATKOWE
  KONKURSY
  IMPREZY
  DIAGNOZY
  WYCIECZKI
  DZIAŁANIA INTEGRACYJNE
  KONTAKT
  SZUKAJ

Zainteresowania
  E-TWINNING
  WYMIANY MIĘDZYNARODOWE

Graffiti
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Nadchodzą Święta - Klub książki

Dla międzyrzeckich przedszkolaków pierwsze spotkanie w świątecznej atmosferze miało miejsce już 16 i 17 grudnia, kiedy to gimnazjaliści z Klubu Książki przybliżali im tradycje Bożego Narodzenia podczas zajęć w najstarszych grupach Przedszkola nr 4, Przedszkola nr 6, Tęczowej Akademii i Jutrzenki. Olek Ciślak jako Mikołaj, Wiktoria Timoszenko w roli pani Mikołajowej, Julia Prochera – Śnieżynka i Patrycja Daszkiewicz sugestywnie odgrywająca rolę niegrzecznego elfa opowiadali maluchom m.in. o: Mikołajkach, Adwencie, Wigilii, Pasterce. Śpiewali z dziećmi kolędy i pastorałki. Zgadywali, kto wręcza prezenty w różnych rejonach świata. Na koniec życzyli sobie nawzajem wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzanych w ciepłej, rodzinnej atmosferze ze stołem uginającym się od smakołyków i choinką, pod którą znajdą się wymarzone prezenty oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku.
Małgorzata Bukowska
Jasełka 2014

Obejrzyj galerię z przedstawienia.

Andrzejki 2014
DEN 2014

Obejrzyj galerię z
z uroczystego apelu z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJNadanie imienia ulicy...

Obejrzyj galerię z
z nadania imienia ulicy KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ 2014SPRAWOZDANIE ZE SPRZĄTANIA ŚWIATA

Sprawozdanie z akcji ,,Sprzątanie świata – Polska 2014”
W dniach 18, 19 i 20 września 2014r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie świata”, która przebiegała pod hasłem ,, Turysto szanuj środowisko”. Akcja odbywała się w czwartek i piątek po lekcjach oraz w sobotę. Udział w niej był dobrowolny. W tym roku nasze plany pokrzyżowała deszczowa pogoda. Tylko niektóre klasy zdecydowały się wziąć w niej udział. Większość uczniów ze względu na deszcz zrezygnowała ze sprzątania. Jako koordynatorka akcji przygotowałam materiały edukacyjne do odczytania na lekcjach wychowawczych, które zapoznawały z jej celami , zasadami bezpieczeństwa oraz omawiały negatywny wpływ turystyki na środowisko przyrodnicze. W szkole zostały rozwieszone plakaty reklamujące tegoroczne sprzątanie świata. Jak wynika z klasowych raportów w akcji uczestniczyło 77 uczniów z 5 klas tj. kl. Ia, Ib , IIc, oraz IIIa i IIIe. Gimnazjaliści byli pod opieką 8 wychowawców i opiekunów. W tym roku nie dostaliśmy kolorowych worków do segregacji śmieci dlatego zmieszane odpady zebraliśmy do czarnych worków, które otrzymaliśmy od Urzędu Gminy w Międzyrzeczu. W sumie zebrano 9 worków z odpadami. Głównie były to plastikowe i szklane butelki, puszki , torebki foliowe oraz papierowe i kartonowe opakowania. Sprzątaliśmy kilka rejonów tj. brzeg Obry, lasek przy Wojciechowie oraz drogę rowerową na Głębokie. Uczniowie klasy Ia i Ib po dotarciu z opiekunami na Głębokie uczestniczyli w grach i zabawach rekreacyjno – integracyjnych przygotowanych przez p. Annę Janusz. Po sportowych emocjach zaspokojono głód własnoręcznie pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami, które smakowały wyśmienicie. W dobrych humorach pierwszaki wróciły autobusem, który zorganizował nam Urząd Gminy. Zebrane worki z odpadami zostały ustawione w miejscach wcześniej ustalonych z organizatorem akcji. Tegoroczna akcja przebiegała bez zakłóceń. Szkoda tylko, że tak mało klas wzięło w niej udział. Należałoby bardziej promować idee tej akcji wśród szkolnej społeczności. Położyć nacisk na podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów oraz bardziej docenić aspekt wychowawczy podejmowanych działań.

Koordynator akcji
DANUTA KANICKA

OTRZĘSINY KLAS I 2014

Obejrzyj galerię z
z OTRZĘSIN KLAS I 2014SPOTKANIA AUTORSKIE


Spotkanie autorskie - 3 września 2014 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. Bohaterem był Michał Rusinek, który opowiadał o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej oraz własnej działalności literackiej. W spotkaniu uczestniczyli: Aleksander Ciślak, Alicja Paruzel i Wiktoria Timoszenko


Drugie spotkanie miało miejsce 10 września 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Trzcielu. Bohaterką była powieściopisarka Małgorzata Gutowska- Adamczyk. W spotkaniu z ramienia Klubu Ksiązki wzięły udział: Wiktoria Bobińska, Laura Góral i Wiktoria Rakowska

Małgorzata Bukowska
Projekty edukacyjne lista tematów

ZAPOZNAJ SIĘ Z TEMATAMI PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH NA ROK 2014-2015

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2014

Obejrzyj galerię z
z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS III 2014Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza


12 września 2014 r. uczniowie nasi wzięli udział w Narodowym Czytaniu Trylogii Henryka Sienkiewicza. Akcja odbyła się w ramach obchodów "Święta Obry i Paklicy".
Uczennice naszej szkoły: Wiktoria Bobińska, Dominika Wróbel, Laura Góral, Wiktoria Rakowska, Marta Sieradzka oraz Dominika Śliwińska czytały I rozdział "Pana Wołodyjowskiego".

Małgorzata Bukowska
Strona 3 z 13 < 1 2 3 4 5 6 > >>
WIRTUALNY SPACER
WIRTUALNY SPACER
Reklama

KARMIMY PSIAKI

SZKOŁA Z KLASĄ

Szkoła bezpiecznego internetu

Dziennik LIBRUS

Góra Grosza

e-Twinning

Gimnazjum nr 2

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion

PNWM

Najlepszy darmowy CMS

PRO EUROPA VIADRINA

Międzyrzecz

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

SPONSOR MATUSZCZAK

SPONSOR SGB

Spielbau - Partner

MISATO PARTNERSKIE BAD FREIENWALDE

SPONSOR PIZZERIA MAFIA

SPONSOR EWE

MOK

FIRMA USŁUGOWA MENTOR

PIEKARNIA ROJEK

Heidecke Bud-Drew-Bauelemente Sp. z o.o.

Cytat..
"Marnosc nad marnosciami i wszystko marnosc" - KOHELET
Flash Zegar
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Uruchomiono 04.12.2008 przez Bzycerz